Hala Nysa do tańca i do różańca

Tak bogatą i różnorodną obsadą wykonawców nie mogą pochwalić się nawet najstarsze i najbardziej rozpoznawalne tego typu imprezy w Polsce. W niedzielę, 9 czerwca w Nysie rozpoczyna się Festiwal „Kolory Życia”. To pierwsza taka inicjatywa w Nysie i najdłuższe tego rodzaju spotkanie na Opolszczyźnie.

Osiem dni koncertów, konferencji i spotkań przeplatanych z nabożeństwami. Tak będzie wyglądał Festiwal „Kolory Życia” w Nysie, który rozpocznie się już 9 czerwca. Impreza potrwa przez ponad tydzień w Hali Nysa, która każdego dnia od poranka do wieczora, wypełniona będzie wydarzeniami związanymi z festiwalem. Swoje koncerty dadzą tu soliści oraz kilkudziesięcioosobowe zespoły – to m.in. niemaGotu i Halina Frąckowiak – gwiazda polskiego bigbitu znana m.in. z przeboju „Papierowy księżyc”. Do tego na scenie pojawią się Gospel Rain, Marcin Styczeń, Fisheclectic czy Adam Bubik. Festiwal „Kolory Życia”, to nie tylko występy muzyczne. Do Nysy przyjedzie też Teatr Franciszka z musicalem „Tobiasz” oraz duet mimów z Kabaretu Świerszczy-chrząszcz.

Festiwal „Kolory Życia”, to inicjatywa, która wyrosła na pięknym doświadczeniu odnalezienia sensu życia – tłumaczy werbista o. Damian Piątkowiak SVD. – Jak światło umożliwia widzenie kolorów i odsłania bogactwo barw, tak dla każdego człowieka Bóg jest tym, kto życiu nadaje głęboką wartość i pasjonujący sens. I to właśnie w trakcie festiwalu będziemy starali się pokazać – dodaje.

Festiwal „Kolory Życia”, to spotkanie, którego jednym z celów jest pokazanie bogactwa chrześcijańskiej kultury. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich mieszkańców Nysy, gminy i powiatu. Hala Nysa od 9 do 16 czerwca ma być miejscem spotkania dla osób wierzących i niewierzących, poszukujących i myślących różnorodnie. Uczestnicy w hali przy ul. Sudeckiej będą wspólnie bawili się, rozmawiali i modlili.

Naszym pragnieniem jest by Festiwal „Kolory Życia” był miejscem świętowania dla każdego. Może się okazać, że podczas planowanych spotkań dokona się w naszych sercach coś wyjątkowego, coś pięknego, na co oczekiwaliśmy od dawna, nie umiejąc tego nazwać – zapowiada ks. Artur Godnarski, współorganizator festiwalu, który od lat prowadzi m.in. takie inicjatywy jak Przystanek Jezus.

Uczestnictwo w Festiwalu „Kolory Życia” jest bezpłatne. Dla rodziców z dziećmi, którzy chcieliby wziąć udział w wieczornych spotkaniach w Hali Nysa organizatorzy przygotowali przedszkole. W ARCE DZIECI, będzie można pod profesjonalną opieką, bezpłatnie pozostawić dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Przedszkole będzie działało w godz. od 18.30 do 21. Opiekę w nim zapewnią panie wychowawczynie z nyskich przedszkoli.

Festiwal organizowany jest przez parafię Matki Bożej Bolesnej w Nysie oraz Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina, która prowadzi m.in. takie inicjatywy jak Przystanek Jezus.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.