Gwiazdka dla wszystkich w stylu bollywood

Jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy mieszkańcy Nysy spotykają się w Nyskim Domu Kultury i wchodzą w świąteczny klimat. A wszystko to dzięki zespołom, które przygotowują pokazy swoich talentów. 

Kolędy, spektakle i świąteczne ozdoby – tak co roku wygląda „Gwiazdka dla wszystkich”. Tych elementów nie zabrakło oczywiście podczas tej edycji, jednak jedna z grup wyróżniła się nietypowem pomysłem. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Caritas” w Nysie postanowili ogrzać widzów w grudniowy wieczór, więc postawili na bollywood.

– mówi kierownik ŚDS, Magdalena Bondar. Grupa zwykle inspirowała się filmem „Pasja”. W tym roku postawiła na zupełnie inne klimaty. Aby zachwycić widzów podopieczni ŚDS pracowali bardzo ciężko.

– tłumaczy choreograf Wytwórki Działań Kreatywnych, Laura Kropińska. Instruktorka dodaje, że w głowie tworzą się już kolejne pomysły na układy taneczne. Jednak jest to wciąż tajemnica.

Podczas wydarzenia „Gwiazdka dla wszystkich” były jednak zespoły, które postawiły na tradycyjne kolędy, jednak w wersji uwspółcześnionej.

– tłumaczy Marzena Kulpa z Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie. Co młodzież i dorośli przedstawią następnym razem? Tego dowiemy się za rok.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.