Bibliotece stuknęło 70 lat!

Z pełną świadomością i powagą można dziś (5.08) odśpiewać Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie przynajmniej 100 lat, bowiem placówka obchodzi swoje urodziny.

Dziś są oficjalne 70 urodziny, natomiast 72 nieoficjalne – zaznacza dyrektor biblioteki Joanna Kanin, bowiem pierwsza działalność związana z biblioteką rozpoczęła się już w 1945 roku kiedy do Nysy przyjechali pierwsi polscy osadnicy.

Z tej okazji oprócz koncertu zorganizowano również wystawę archiwalnych zdjęć, dokumentujących działalność kulturalną biblioteki głównie do lat 70. Znajdziemy fotografie z pamiątkowych książek, nadania imienia Władysława Broniewskiego czy teatrzyków kukiełkowych. Czarno-białe zdjęcia mają swój niepowtarzalny urok i czar, a ówczesne stroje czy fryzury u jednych wywołają uśmiech, a z kolei starsze pokolenie z pewnością przypomni swoje lata młodości.

Jak dodaje dyrektor Kanin ostatnie lata to ciągłe zmiany (na plus!). Sukcesywnie uzupełniany jest księgozbiór o najnowsze pozycje, biblioteka otwiera się na zewnątrz, a najbliższym czasie planowane są zakupy związane z grami planszowymi, które przezywają obecnie swój prawdziwy renesans.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.