W tym roku przypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, ale 1 września przypada również Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony  25.04.1997 r. przez Sejm RP jako święto Obrońców Ojczyzny, które ma upamiętniać poległych w obronie niepodległości Polski na polach bitewnych.

Jak co roku – Polacy, mieszkańcy różnych miast w kraju oddadzą hołd bohaterom walczącym za ojczyznę. Nysanie także angażują się w uroczystości związane z obchodami, podczas których wyrażamy podziękowanie za trud walki, odwagę, heroizm i niezłomność wojennych bohaterów. Podziękowania są także w stronę powojennej aktywności – za pracę w organizacjach społecznych, kultywowanie wartości patriotycznych, czy uczestnictwo w obchodach Świąt Narodowych.

Niesamowicie ważną misją jest współpraca Weteranów z młodzieżą i krzewienie pamięci o tym co się wydarzyło wśród kolejnych pokoleń, by niosły prawdę dalej.

Jednakże w tym roku obchody będą miały wymiar bardzo symboliczny, z powodu sytuacji w kraju i na świecie. 

1 września przedstawiciele nyskiego magistratu i Powiatu Nyskiego spotkają się pod pomnikiem Patriotów Polskich i zapalą symboliczne znicze oraz zostawią wieńce.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.