Włoska firma zaczyna produkcję na FSD

Dies & Engineering kolejną firmą na terenie byłej Fabryki Samochodów Dostawczych. Hala została wyremontowana, niebawem rozpocznie się w niej produkcja.

Dawniej na terenie Fabryki Samochodów Dostawczych produkowano znane na całym świecie nyski. Tłocznie w hali głównej wytłaczały w metalu kształt nysek, by potem mogły wyjechać na drogi. Teraz do największego obiektu na FSD wracają maszyny, które będą kontynuować prace dla przemysły motoryzacyjnego.

Firma Dies & Engineering zajmuje się strategicznymi projektami dla przemysłu motoryzacyjnego produkując prototypy karoserii samochodów.

To właśnie tu w Nysie będą tworzone projekty, będą tworzone próbne wytłoczenia, będzie pasowanie całej karoserii. Później z Nysy wyjeżdżają kowadła, gdzie na skalę masową na całym świecie będą produkowane poszczególne elementy – wyjaśnia wiceburmistrz, Marek Rymarz

Jak zaznacza włoski inwestor, na początku firma analizowała lokalizację w północnej części Niemiec, a następnie przeniosła się do Polski. Firma Dies & Engineering brała pod uwagę Wrocław, jednak to w Nysie postanowiła zlokalizować swoją tłocznie.

Teren FSD zaczyna odżywać. To jest najlepsza informacja dla mieszkańców, którzy patrzą na ten teren z utęsknieniem oczekując powrotu do chwili, kiedy byliśmy na mapie motoryzacyjnej jednym z liderów w Polsce. […] Zrobimy wszytko jako władze miasta, aby nasi włoscy przyjaciele czuli się w Nysie jak w domu. I tak z pewnością będzie, bo z tego słynie Nysa. – mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Obecnie gmina gości na terenie byłej Fabryki Samochodów Dostawczych już dwie zewnętrzne firmy. Pozostałe hale zajmują lokalni przedsiębiorcy. Jak zaznacza wiceburmistrz Rymarz, realizując projekt przebudowy terenu FSD gmina dokonała wszelkich starań, żeby zachować jak najwięcej budynków funkcjonalnych, które spełniają oczekiwania inwestorów. Kolejne plany względem FSD to przebudowa terenów i przygotowanie działek do zagospodarowania.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.