Wiemy kiedy zakończy się budowa

Wizualizacja od strony ulicy Krzywoustego.

Prace przy budowie galerii handlowej w nyskim Rynku powinny zakończyć się za 2 lata – tak przynajmniej prognozuje Eryk Wiercimok, który wcześniej wybudował wieże ratusza, a dziś realizuje wielki kompleks na sąsiedniej działce.

Inwestor zapowiada użycie jedynie szlachetnych materiałów jak granit, kamień i klinkier wobec czego pozostaje mieć jedynie nadzieję, że budynek zostanie wykonany z większym smakiem niż poprzednie realizacje. Kamieniczki zostały wzniesione na przełomie XX i XXI wieku, natomiast ratusz oddano do użytku w 2008 roku i niestety widać tam sporo niedociągnięć jak choćby wystające klimatyzacje czy brak odpowiedniego miejsca na reklamy.

Co w budynku?

-1 piętro zajmie garaż, w którym będzie można zaparkować kilkadziesiąt aut. Parter i I piętro przeznaczono na handel, II piętro usługi, natomiast na ostatniej kondygnacji zostaną zlokalizowane 22 mieszkania oraz ogród. Jeden z głównych ciągów komunikacyjnych zlokalizowano w osi ulicy Krzywoustego – tam do dyspozycji klientów będą windy oraz pierwsze w Nysie ruchome schody.

Co ciekawe inwestor wrócił do niezwykle ciekawego rozwiązania z poprzedniej koncepcji, a mianowicie przykrycia części ulicy Sukienniczej szklanym dachem. Dach miałby połączyć obie inwestycje, a dzięki temu wzdłuż ulicy można będzie rozstawić ogródki kawiarniane oraz stoiska z rzemiosłem, które będą w stanie funkcjonować niezależnie od pogody.

Na oceny przyjdzie czas

Nowy obiekt jest pod mocnym ostrzałem krytyki mieszkańców, którzy tęsknią między innymi za kwiatami w tym miejscu. Jednak warto pamiętać, że przez większą część roku w sercu Nysy leżał śnieg albo błoto. Ponadto idealnym miejscem do wypoczynku i rekreacji stanie się już niebawem Plac Paderewskiego.

Warto również pamiętać, że za dwa lata nyskie śródmieście zmieni całkowicie swój wizerunek. Zakończona zostanie budowa na Rynku, a ponadto wyremontowane zostaną ulice: Kolejowa, Wrocławska, Rynek, Celna i Piastowska. W 2019 roku wszystkie budynki zlokalizowane w Rynku znajdą się w kompletnie nowym otoczeniu – stare betonowe płyty ustąpią miejsca równej kostce, a część Rynku od strony bazyliki ma zostać wyłączona z ruchu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.