Więcej ścieżek rowerowych

Od dawna mówiło się o rowerach miejskich w Nysie. Pomysł spodobał się mieszkańcom, jednak niektórzy zwracają uwagę na pewien problem.

Nadchodzi wiosna, a to oznacza, że na drogach pojawi się zdecydowanie więcej jednośladów. Piękna pogoda zachęca rowerzystów do korzystania ze świeżego powietrza. Od lat mieszkańcy czekają na realizację systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Samorządowcy zwracają jednak uwagę na pewien szczegół.

Jednym z pilnych pomysłów jest skomunikowanie ścieżek rowerowych, zaplanowanie też nowych ścieżek. Mówi się o Centrum Przesiadkowym oraz o tym, że być może powstanie rower miejskim. Nic nam po rowerach, jeśli nie będziemy mieć ścieżek rowerowych. Od tego powinniśmy zacząć– mówi radny Rady Miejskiej Edward Hałajko

Jak zauważa radny, Nysa jest dogodnie położona i na rowerze w ciągu 10 minut z każdej dzielnicy można dojechać do centrum. Jednak bez ścieżek w sercu miasta jest to uciążliwe dla rowerzystów i kierowców. Być może problem rozwiąże się po przebudowie śródmieścia.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.