Wbicie łopaty pod fundamenty Dekady na początku 2018

Rozpoczęcie budowy Galerii Dekada coraz bliżej. Prace mają ruszyć na początku roku 2018 i zakończyć się w połowie roku 2019. 

Kiedy Galeria Dekada będzie służyć mieszkańcom Nysy? To pytanie zadają sobie Nysianie od wielu lat. Na drodze inwestycji stanęło bowiem wiele przeszkód, jednak zarząd patrzy optymistycznie i zapowiada rozpoczęcie budowy na początku roku 2018. Wiele wskazuje również na to, że w przyszłym tygodniu inwestor będzie składał wniosek do Starostwa o pozwolenie o rozbiórki.

A na początku przyszłego roku złożymy wniosek o pozwolenie na budowe. Liczymy, że te wnioski zostaną szybko rozpatrzone, a odpowiednie decyzje zostaną wydane. Liczymy na to, że wykop fundamentów nastąpi późną wiosną– mówi prezes Dekady, Alekander Walczak.

 

Koszty budowy powodują, że ma być to jedna z największych inwestycji. Przewidziany budżet to około 130 mln złotych. 50 % więcej niż zakładano na początku.

Połowa obiektów jest już albo wynajęta, albo zarezerwowana. W galerii ma znaleźć się między innymi Rossmann, Empik, CCC, Martes Spoert, Yes, 4F, Quiosque, Grycan, So Coffee oraz Sphinx. – wyjaśnia prezes.

Inwestor na zakończenie budowy potrzebuje ponad półtora roku. W efekcie ma powstać obiekt, w którym zatrudnienie otrzyma ok. 600 osób.

Potwierdzamy, że planowana Galeria Dekada posiadać będzie dwie kondygnacje handlowe o powierzchni ok. 25 tys. mkw. Zlokalizowanych zostanie około 80 sklepów, restauracje i kawiarnie oraz 4-salowe kino. Powstanie parking podziemny na ponad 400 miejsc. – dodaje Aleksander Walczak.

Wybudowany obiekt będzie generował stały przychód dla budżetu miejskiego w postaci podatku od nieruchomości (ok. 0,5 mln zł rocznie) oraz podatku od wynagrodzenia (ok. 1,0 mln zł).

Fot. Dekada

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.