Umowa podpisana! Startuje budowa Mieszkań Plus

Za dwa lata ma zakończyć się budowa ,,Mieszkań Plus” w naszym mieście. Nie zabraknie wind, parkingów oraz placu zabaw dla najmłodszych. 

Od trzech lat Gmina Nysa planuje budowę osiedla z rządowego programu ,,Mieszkanie Plus”. Ponad sto lokali, które mają powstać przy ulicy Franciszkańskiej jest coraz bliższe realizacji. Dzisiaj burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski oraz wiceprezes MTM Budownictwo Tomasz Blicharski podpisali umowę. To oznacza, że już niebawem zostanie wbita pierwsza łopata pod inwestycję.

Za chwilę powinny ruszyć prace. Potrwają około 2 lat i za około 2 lata mieszkańcy Nysy będą mogli się cieszyć około 100 lokalami mieszkalnymi. Mówię około 100, bo w planie jest 104, w tym kilka lokali usługowych– mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Największą przeszkodą inwestycji był niewystarczający nakład pieniężny na inwestycję, a co za tym idzie nierozstrzygnięte przetargi. Gmina Nysa znalazła jednak rozwiązanie.

Kwota inwestycji to 28,5 miliona złotych. Część finansowana z BGK, cześć finansowana z kredytu. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że dopłynęliśmy do brzegu z tym projektem i jest solidny wykonawca, który daje gwarancję, że te mieszkania powstaną– wyjaśnia prezes Agencji Rozwoju Nysy Bogdan Wyczałkowski

Wśród złożonych ofert, najkorzystniejszą do gminy okazała się ta złożona przez firmę MTM Budownictwo. Wykonawca jest już znany w naszym mieście, ponieważ firma wybudowała Halę Nysa zlokalizowana przy ulicy Sudeckiej.

Zaraz się bierzemy za robotę, zgłaszamy rozpoczęcie robót do nadzoru budowlanego Nie chce obiecywać, że będzie to za tydzień, czy dwa tygodnie, ale niezwłocznie przystąpimy do prac jak będzie to tylko możliwe. […] Zakres jest kompleksowy, od robót budowlanych po wykończeniowe, łącznie z zagospodarowaniem, z przyłączami, instalacjami wewnętrznymi – mówi wiceprezes MTM Budownictwo Tomasz Blicharski

Do gminy wpłynęła około 500 akcesów do zamieszkania w Nysie. Magistrat planuje kolejny nabór podań. W dalszej kolejności będzie określenie warunków, które powinni spełniać ubiegający się o mieszkania. Czynsz za m2 wynosić będzie 10 złotych, dlatego lokalne przeznaczone będą dla osób pracujących, a szczególnie dla rodzin z dziećmi. Inwestycja otwarta jest także na zainteresowanych spoza naszej gminy.

W planach włodarzy miasta jest budowa kolejnych mieszkań. Osiedla mają pojawić się m.in. przy ulicy Tkackiej oraz na stadionie Stali. Kolejne budowy zaplanowano na przyszły rok.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.