Umicore chce inwestować w Nysie – co na to mieszkańcy?

Galeria Dekada, remont śródmieścia, a nawet Budżet Obywatelski – wiele tematów dzieli mieszkańców Nysy. Nawet gdy mowa jest o 400 miejscach pracy nie obejdzie się bez aktywności lokalnych malkontentów.

Kilka dni temu pisaliśmy o belgijskiej firmie Umicore, która na terenie Nysy chce rozpocząć swoją produkcję w nowoczesnym zakładzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją baterii litowo-jonowych. Ma być to inwestycja warta 660 milionów euro, która da miejsce pracy 400 zainteresowanym. Dlaczego jednak mieszkańcy dzielą się na dwa obozy i mają odmienne zdania odnośnie planów?

Informacje o najnowszej inwestycji przekazał na swoim fanpage’u burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Co więcej, sama firma o swoich planach napisała na stronie internetowej. Mimo to, część mieszkańców z przymrożeniem oka patrzy na zapowiedzi. Niektórzy nie są pewni czy do 2020 roku zapewnienia zostaną zrealizowane.

Jest jednak większa grupa mieszkańców, która trzyma kciuki za realizacje planów i kibicuje inwestorowi. Jak piszą mieszkańcy, może być to najlepsza i i największa inwestycja w ostatnich latach. Dodatkowo, wiele rodzin zastanawia się nad powrotem do rodzinnego miasta.

Czy mieszkańcy Nysy będą mówić kiedyś jednym głosem? Problem jest inwestycja, a może lokalni krytycy?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.