Rusza remont placu w centrum

Są pieniądze na remont Placu Paderewskiego w Nysie. Po rozstrzygniętym przetargu Gmina Nysa musi wysupłać jeszcze 200 tysięcy złotych.

Rozpoczęcie prac uzależnione jest w znacznym stopniu od pogody. Przy sprzyjających warunkach prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku – zadeklarował nam burmistrz Kordian Kolbiarz.

Plac Paderewskiego ma zmienić się w iście bajkowy świat za sprawą figur z bajek, które z pewnością przyciągną zarówno młodszych jak i starszych. Szybki remont tego miejsca będzie również alternatywą w stosunku do nyskiego śródmieścia, które czekają wielkie zmiany. W sercu Rynku trwa budowa galerii handlowej, a najważniejsze ulice – Rynek, Kolejowa, Wrocławska, Celna i Piastowska czeka rewitalizacja.

Na całym placu pojawią się brukowane alejki, nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury. Z pewnością nie zmieni się układ alejek, które układają się w pentagram, bowiem teren jest objęty nadzorem konserwatorskim. W centralnym punkcje ma pojawić altanka, która z pewnością przypadnie mieszkańcom i turystom do gustu. Cały obszar pomiędzy placem, a szpitalem zostanie zagospodarowany na trakt pieszo-rowerowy, pod którym znajdzie się miejsce na podziemny garaż.

Całość prac ma pochłonąć około 700 tysięcy złotych.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.