Radni nie chcą windy dla niepełnosprawnych


Wśród planowanych inwestycji na rok 2020 nie znalazła się obiecana winda w nyskim muzeum. Powiat fundusze chce przeznaczyć na inne projekty. 

W maju 2019 pisaliśmy o planowanej inwestycji w Muzeum Powiatowym w Nysie. W budynku miała powstać winda, która pozwoli osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom poruszać się między piętrami obiektu, a tym samym oglądać wystawy na każdej jego kondygnacji. O etapach prac nad projektem w połowie roku opowiadał dyrektor muzeum:


W tej chwili jesteśmy na etapie wyłonienia projektanta tej windy, po to, żeby można było aplikować o zewnętrzne środki na instalacje tej windy. Mam taką nadzieję, że nabierze to odpowiedniego tempa i w przyszłym roku winda powstanie. – 
mówił dyrektor Edward Hałajko

Jak już wiemy, windy w 2020 roku nie będzie. Inwestycja, która miała pozwolić osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom poruszać się po piętrach Muzeum Powiatowego w Nysie decyzją większości radnych nie zostanie zrealizowana. Fundusze na jej powstanie nie zostały zabezpieczone w budżecie na rok 2020.

Podczas ostatniej sesji o windę upominał się radny Grzegorz Samborski. W trakcie obrad został złożony wniosek o przeznaczenie 400 tysięcy złotych na tę inwestycję. Środki miały zostać ściągnięte z dofinansowania dla Powiatowego Urzędu Pracy. Decyzją radnych winda nie powstanie.

Przeciw inwestycji głosowali następujący radni  Włodzimierz Figiel, Danuta Korzeniowska, Bogdan Wyczałkowski, Maria Żukowska – Jacykowska, Adam Fujarczuk, Henryk Kamiński, Andrzej Kruczkiewicz, Damian Wylężek, Piotr Bobak, Jacek Chwalenia, Zbigniew Karnaś oraz Kazimierz Rozumek. Radny Czesław Biłobran wstrzymał się od głosu.

Czy środki na inwestycje znajdą się w roku 2021? Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.