Prawie 12 milionów złotych na inwestycje w Nysie

Kolejne pieniądze dla Gminy Nysa. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz juz zapowiada, na co zostaną przeznaczone pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych. 

Spory zastrzyk gotówki trafi do Gminy Nysa. Z dobrą informacja do naszego miasta przyjechał poseł Kamil Bortniczuk. Kwota prawie 12 milionów złotych pochodzi z Funduszu Inwestycji Samorządowych, który jest elementem Tarczy Antykryzysowej. Pieniądze mają uzupełnić finansową ”dziurę” Gminy.

To właśnie samorządy są taką grupą ekonomicznych czy finansowych ofiar kryzysu związanych z koronawirusem, bo na dowodach podatkowych samorządów ta sytuacja się też finansowo odbiła.  – wyjaśnia poseł Kamil Bortniczuk

W kryteriach przyznawania środków, oprócz wielkości regionu, brano pod uwagę także aktywność inwestycyjną w ostatnich latach. W województwie, więcej środków finansowych od Nysy otrzymało tylko Opole. Pieniądze zostaną przekazane na inwestycje w regionie.

Te pieniądze, które teraz udało się dzięki Panu posłowie pozyskać, to są pieniądze, które w głównej mierze pójdą na oświatę, czyli żłobek nr 10. To jest żłobek, który będzie położony między przedszkolem a szkołą nr 10. To jest inwestycja, którą mieliśmy taki plan, aby w tym roku zrealizować z dofinansowania Maluch +. I wkład własny na budowę żłobka będzie pochodził właśnie z tej puli, o której dzisiaj Pan poseł poinformował.  – tłumaczy burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Budowa może ruszyć najszybciej na wiosnę przyszłego roku. Dodatkowo część funduszy zostanie przeznaczona na modernizację drugiej strony płyty w rynku oraz drogę biegnącą w kierunku Placu Kościelnego i ulicy Biskupa Jarosława. Dokumentacja jest już gotowa.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.