Poidełka miejskie w Nysie. Kolejny pomysł radnego Daniela Palimąki

Trochę wody dla ochłody. Radny Daniel Palimąka wychodzi z kolejną inicjatywą i proponuje zainstalowanie poideł miejskich w centrum Nysy.

Poidełka miejskie dostępne dla wszystkich mieszkańców. To najnowszy pomysł radnego Rady Powiatu Daniela Palimąki. Polityk chce tym samym zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z zakupu wody w butelkach. Rozwiązanie miałoby być idealnym rozwiązaniem na zgaszenie pragnienia latem.

Bardzo cieszy fakt, że w Nysie mamy tak dobrej jakości wodę. To wielka zasługa zarówna władz miasta jak i  spółki AKWA, która pilnuje jakości i inwestuje w sprzęt, tak aby ta jakość się nie pogarszała. Wszyscy możemy korzystać z tej wody dobrowolnie, bezpośrednio z kranów w domach. – mówi radny  Daniel Palimąka

Poidełka możemy spotkać już w mniejszych i większych miejscowościach w Polsce i w Europie. W piątek do burmistrza Nysy oraz spółki AKWA trafiły wnioski radnego o zainstalowanie takich urządzeń także w naszym mieście. Inicjatywa ma zachęcić mieszkańców do picia wody z sieci.

Ja proponuje, aby na początku takie instalacje pojawiły się na ulicy Celnej i Wrocławskiej. A dlaczego? Koszt instalacji może być mniejszy, ingerencja w naszą substancją miejską mniejsza, dlatego, że trwają tutaj remonty. Myślę, że byłaby to doskonała próba w tych dwóch punktach. – dodaje polityk

Instalacja poidełka miejskiego to koszt kilku tysięcy złotych, w zależności od wyglądu urządzenia. To nie pierwsza ekologiczna propozycja polityka w tym roku, bowiem kilka miesięcy temu Daniel Palimąka zaproponował wyeliminowanie plastiku ze Starostwa.

Czytaj także -> Radny Daniel Palimąka chce wyeliminować plastik ze Starostwa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.