Plac zabaw dla osiedla Rodziewiczówny

Mieszkańcy Gminy mają ostatnie godziny, by oddać głosy w Budżecie Obywatelskim. Czy poparcie internautów trafi dla osiedla Rodziewiczówny? O wniosku rozmawiamy z pomysłodawcą Łukaszem Bogdanowskim. 

I Love Nysa: Jak osiedle, to także rodziny z dziećmi. Plac zabaw na ulicy Rodziewiczówny jest rzeczywiście bardzo potrzebny dla mieszkańców tej części miasta?

Łukasz Bogdanowski: Plac zabaw, parking, miejsce dla Seniorów i jeszcze wiele innych inwestycji potrzebuje ten teren. Jednak na początek rozpocząć chcę od placu zabaw. Marzy mi się, aby ten teren stał się na wzór alei Lompy, gdzie zlokalizowane są różne inwestycje, które zachęcają społeczeństwo do wspólnego spędzania czasu. Mam Dzieci i widzę po sobie, że w tygodniu nie mam jak udać się na aleje Lompy. Rodziny, późno kończą pracę, zanim się ogarną w domu nie mają czasu na dalekie wyprawy. Chcą ze swoimi Pociechami spędzić czas blisko domu. Nie ukrywajmy Dzieci też chcą spędzać czas wokół swoich domów, bo mają tam najwięcej przyjaciół i kompanów do zabawy. Chcę właśnie przez taką inwestycje zapewnić to, co oczekują Rodzice i Dzieci.

I Love Nysa: W naszym mieście powstaje coraz więcej placów zabaw. Jak miałoby wyglądać nowe miejsce rekreacji akurat przy ulicy Rodziewiczówny?

Łukasz Bogdanowski: Plac zabaw ma posiadać ponad 30 urządzeń zabawowych i instalacji małej architektury. Mogę śmiało powiedzieć, że w tej część miasta ma to być największy plac zabaw, który stanie się miejscem integracji dla Dzieci i Rodziców.

I Love Nysa: Gdzie dokładnie miałby zostać zlokalizowany plac zabaw?

Łukasz Bogdanowski: Plac zabaw ma być ulokowany dokładnie na osiedlu Rodziewiczówny. Kiedy poruszamy się ulicą Sudecką w kierunku wspomnianego osiedla, to jak dojedziemy do skrzyżowania z ul. Rodziewiczówny na wprost mamy duży niezagospodarowany teren. Kiedyś była planowana tam droga, czyli przedłużenie ulicy Sudeckiej, jednak ta droga nigdy tam nie powstała i raczej nie powstanie. Nie ma sensu, aby dziś ten teren stał bez użytku. Warto go zagospodarować i zrobić piękne miejsce, które stanie się przyjazne całej społeczności.

I Love Nysa: A coś dla starszych mieszkańców mieszkających przy tej ulicy?

Łukasz Bogdanowski: To bardzo częste pytanie, które pojawia się podczas moich spotkań z mieszkańcami. Plac zabaw to jedynie początek zagospodarowania terenu. Marzy mi się, aby w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na tym terenie powstała mała tężnia solankowa. Dodatkowo warto zamontować kilka urządzeń do ćwiczeń – siłowania zewnętrzna. W okolicy nasadzić pięknie kwitnące drzewa, zamontować ławki i leżaki i miejsce do zagrania w szachy na świeżym powietrzu. Z takiej inwestycji będą zadowoleni nie tylko Seniorzy, ale każda osoba, która odwiedzi teren. Mogę dziś obiecać, że jeśli plac zabaw nam wypali, zaczniemy szukać rozwiązań, aby tężnia solankowa powstała. Jestem to winny Seniorom, którzy tak ochoczo głosują na plac zabaw.

I Love Nysa: Jeśli projekt wygra i plac zabaw powstanie to jaki jest pomysł na ten teren na następne lata?

Łukasz Bogdanowski: O placu zabaw i o tężni z siłownią Ci powiedziałem. Myślę, że ten teren zasługuje na wybudowanie w przyszłości boiska do gier zespołowych z prawdziwego zdarzenia. Kolejne inwestycje to może skatepark, a nawet usypanie porządnej górki, która w zimie stanie się niesamowitą atrakcja. Mieszkańcy proszą o parking, więc i taka inwestycja może powstać. Przydałoby się miejsce, gdzie w piękną pogodę można na kocyku się rozłożyć i rozpalić w bezpieczny sposób grilla. Chcę, aby ten teren stał się punktem integracji społecznej. Jeśli udałoby się zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, to idealnym rozwiązaniem przy tylu inwestycjach, byłoby pozwolenie na zbudowanie kawiarni, lodziarni. Pomysłów jest bardzo dużo, jednak wpierw należy wygrać pierwszy Budżet Obywatelski.

I Love Nysa: Bardzo dziękuję za rozmowę!

Łukasz Bogdanowski: Dziękuję.

Zagłosuj!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.