Pierwsze zakupy w galerii zrobimy w 2020 roku

Po ponad 5 latach starań Dekada rozpoczyna budowę. Starosta podpisał zgodę, więc inwestor wchodzi na plac budowy.

Budowa galerii Dekada zakończy się pod koniec 2020 roku. Takie informacje ogłosił dzisiaj podczas konferencji prasowej prezes Aleksander Walczak. Inwestor przypomniał także jak przez ostatnie lata wyglądała walka o pozwolenie na budowę obiektu.

Jeszcze w październiku prowadzone będą prace rozbiórkowe, a następnie ziemne. Jak dodaje prezes Walczak „w przyszłym roku będą rosły mury nowej galerii Dekada”. W efekcie końcowym w galerii znajdzie się około 70 sklepów, punktów obsługowych oraz gastronomicznych. Ponad 70 % pomieszczeń jest już wykupiona lub zarezerwowana.

Jest to obiekt, którego Nysa potrzebuje. Jest to obiekt, o którym mieszkańcy Nysy od lat mówili, że chcą. Było to tysiące mieszkańców, blisko 90 % w rożnego rodzaju ankietach i sondażach. Jest to obiekt, który da miejsca pracy, bo będzie ich kilkaset i przyniesie do kasy gminy sporo pieniędzy z podatków od nieruchomości czy zarobków. Same korzyści dla miasta. Kibicuje i trzyma kciuki, by szybko powstał. – mówił burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Początkowy koszt inwestycji wzrósł dwukrotnie. Obecnie wartość inwestycji to 140 mln złotych. W galerii pracować będzie około 600 osób. Budynek składać się będzie z dwóch poziomów. Na poziomie -1 znajdzie się parking na 400 miejsc. Według projektu szklany łącznik pośrodku galerii ma pokazywać historyczny przebieg ulicy Drzymały. Listę sklepów poznamy w przyszłym miesiącu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.