Pieniądze na termomodernizację budynków

W Nysie odbyło się spotkanie dla osób zainteresowany termomodernizacjami budynków. Uczestnicy dowiedzieli się jak otrzymać pożyczki, które zmniejszą koszty działalności gospodarczych.

Każdy przedsiębiorca dba o koszty swojej działalności. To m.in. dla nich powstają projekty, które mają pomóc im w rozwoju biznesów. Jedna z takich pomocy omawiana byłą podczas spotkania w Inkubatorze Przedsiębiorczości. W sali konferencyjnej spotkali się reprezentanci Spółdzielni, Wspólnot Mieszkaniowych, a także właściciele firm.

Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy posiadają budynki, które wymagałyby termomodernizacji oraz do Wspólnot Mieszkaniowych, które posiadają w swoich zasobach inne budynki, niż budynki mieszkalne. Dzięki termomodernizacji można obniżyć te koszty działalności gospodarczej – mówi Marcin Blochel z Banku Gospodarstwa Krajowego

Oprócz aspektów ekonomicznych, ważna jest także ekologia. Z jednej strony firma zmniejsza koszty działalności (np. niższe rachunki za ogrzewanie, energię itd), a z drugiej strony przyczynia się do lepszej jakości powietrza. Co więcej, dbanie o środowisko polepsza wizerunek firmy.

Mówimy o pożyczkach. Te pożyczki są udzielane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Urząd Marszałkowski powierzył nam wdrażanie tego typu instrumentu finansowego. Silą tych pożyczek jest to, że one są bez prowizji, bez opłat. Są udzielane od 0%. Według informacji od Fundacji Rozwoju Śląska, to 0% jest bardzo często stosowane. – dodaje specjalista

Termomodernizacja to nie jedyny plus programu. Dodatkowo firma, która zdecyduje się na termomodernizację, może także dokonać modernizacji swoich linii technologicznych na bardziej energooszczędną. Wszystkie informacje o programie udziela Fundacja Rozwoju Śląska.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.