Nyski dworzec odstrasza swoim wyglądem. Burmistrz zapowiada zmiany

Kiedy Nysa doczeka się nowoczesnego Centrum Przesiadkowego? Zapytaliśmy o to burmistrza naszej gminy Kordiana Kolbiarza.

Brak toalet, sklepu, czy nowoczesnej poczekalni – wizerunek dworca PKP w Nysie od lat się nie zmienia. Pasażerowie wytrzymują nie łatwe warunki wewnątrz budynku, jednak dworzec nie jest najlepszą wizytówką naszego miasta. Od kilku lat zapowiadane jest powstanie nowoczesnego Centrum Przesiadkowego.

Mamy dokumentacje i mamy już kosztorys. To jest wspólny projekt wspólny nasz i powiatu. Przez dwa lata szukaliśmy najbardziej optymalnych form dofinansowania. Jednak ten koszt remontu budynku i terenu wokół dworca to jest około 20 milionów złotych. Kwota duża, więc szukamy jak najlepszego dofinansowania. Jest kilka pomysłów. Tak czy inaczej zaczniemy na pewno od remontu toalet. –mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Włodarz miasta zapowiada, że wokół dworca pojawią się nowe chodniki, parkingi, alejki oraz meble miejskie. Przy Centrum mają pojawić się także rowery miejskie i samochody elektryczne wypożyczane na godziny. Nowe oblicze zyska sam budynek. Kiedy zobaczymy zmiany?

To jest kolejny etap zaraz po zakończenia remontu dróg w śródmieściu. Zaraz po tym jak będą już nowe nawierzchnie dróg przystępujemy do pracy wspólnie z powiatem do prac związanych z remontem dworca – dodaje burmistrz

Prace mają ruszyć w przyszłym roku i potrwać maksymalnie dwa lata. Poniżej prezentujemy projekt Centrum Przesiadkowego w Nysie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.