Nyscy przedsiębiorcy poznali Dekadę od środka

24 października inwestor Dekady Nysa zaprosił przedstawicieli lokalnej przedsiębiorczości na Dzień Otwarty. Każdy, kto już prowadzi lub rozważa rozpoczęcie własnej działalności biznesowej miał niepowtarzalną okazję zobaczyć obiekt przed oficjalnym otwarciem, ale przede wszystkim poznać możliwości i szanse rozwijania swojego biznesu w Galerii Dekada.

Na trzech kondygnacjach i powierzchni blisko 20 tys. mkw. nyskiej Dekady zaplanowano około 80 sklepów oraz strefę gastronomiczno-rozrywkową z multipleksem kinowym. Aktualnie obiekt jest wynajęty w ok. 80% przez dużych sieciowych najemców, m.in. Reserved, Sinsay, Cropp, Diverse, House, Vistula i Wólczanka, Kubenz, Big Star, CCC, Quiosque, 4F, Martes Sport, 50style, Smyk, Empik, RTV Euro AGD, Rossmann, Swiss, Yes, Briju, Pepco i KiK. Pozostałe 20% powierzchni najmu Inwestor oddaje do dyspozycji lokalnych przedsiębiorców.

–  Etap budowy obiektu, na którym obecnie jesteśmy uznaliśmy za idealny moment do prezentacji przestrzeni obiektu osobom chcącym prowadzić własną aktywność biznesową. Na około 600 mkw. możemy otworzyć kilkanaście lokali handlowych, usługowych czy gastronomicznych, które wzbogacą ofertę galerii i pozwolą rozwijać się tutejszym przedsiębiorcom. Liczba osób, które odwiedziły nas podczas Dnia Otwartego dowodzi, że gotowość na współpracę jest po obu stronach – mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada SA. – Wśród naszych gości znaleźli się zarówno tacy, którzy mają już konkretny pomysł i są zdecydowani na otwarcie swojego lokalu w Dekadzie Nysa, jak i osoby, które tego pomysłu dopiero szukają. Wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy dla nich panel informacyjny, podczas którego mogli dowiedzieć się więcej o zasadach współpracy z centrum handlowym, o formach wsparcia finansowego i programach rozwojowych dla firm, a także poznać zasady, konkretne rozwiązania i propozycje prowadzenia działalności pod parasolem sieci franczyzowych – dodaje A. Walczak.

Zorganizowany przez Dekadę Dzień Otwarty spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, które doceniając potencjał nowego obiektu i jego wyjątkową lokalizację dostrzegły w nim także szansę dla rozwoju własnej działalności, a dzięki bezpośredniemu spotkaniu miały szansę poznać lepiej zarówno samo centrum, jak i uzyskać z pierwszej ręki wszystkie istotne informacje.

Bardzo cieszy nas tak duża frekwencja na spotkaniu. Myślę, że to ważny krok, dzięki któremu udało nam się odczarować obawy lokalnej społeczności i zachęcić przedsiębiorców do rozwijania się razem z nami. Odbyliśmy mnóstwo naprawdę bardzo rzeczowych rozmów i jestem przekonany, że ich efekty będzie można zobaczyć już w przyszłym roku podczas otwarcia galerii Dekada w Nysiepodsumowuje Aleksander Walczak.

Otwarcie obiektu planowane jest w IV kwartale 2020 roku.

 

Źródło – www.dekadasa.pl

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.