Nowa plaża nad Jeziorem Nyskim

Coraz ładniejsza pogoda zachęca mieszkańców Nysy do spędzenia wolnego czasu na plaży Jeziora Nyskiego. W przyszłości piaszczystego brzegu będzie znacznie więcej.

Głębinów to jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w naszym regionie. Patrząc na piękne widoki i tereny w sołectwie mogłoby się wydawać, że wieś nie może być już piękniejsza. Rada sołecka, sołtys oraz mieszkańcy wiedzą jednak czego brakuje. Marzeniem jest plaża.

Pomysł przypadł do gustu nyskiemu magistratowi, który planuje zrealizować inwestycję i stworzyć w Głębinowie plażę. Projekt nie jest banalny, a cieszyć ma wszystkich spragnionych promieni słonecznych.

Tam jest w tej chwili taka pryzma kamieni, bezpośrednie zejście do szuwar. My musimy nadbudować to troszeczkę taką konstrukcją drewnianą. Zrobimy takie jakby wysokie schody. Oczywiście po nich się nie da się przejść, ale to będą takie piętra, na których będzie można się położyć na leżaku, będzie można się położyć na kocu. Z tą ekspozycją południową opalanie będzie tam bardzo dobrze zagwarantowane. A jednocześnie takie mniejsze schody, którymi będziemy mogli zejść do poziomu wody i tam będzie rzeczywiście nawieziony piasek. Będzie można bezpiecznie wejść do wody i się wykąpać. – wyjaśnia wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz

Zanim jednak w Głębinowie pojawi się plaża, wszystkie formalności muszą zostać spełnione. Jak dodaje wiceburmistrz Marek  Rymarz na chwile obecną trwają uzgodnienia z gestorami terenów, czyli spółką ,,Wody Polskie”. Inwestycja rozpocznie się najwcześniej pod koniec tego roku.

Przeczytaj całą rozmowę -> Rozmawiamy z wiceburmistrzem Markiem Rymarzem

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.