Osoby znajdujące się w I i II profilu pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie mogą się ubiegać o przyznanie środków na założenie własnej działalności gospodarczej.

Jest o co walczyć, bowiem można dostać aż 17 tysięcy złotych pomocy. Wcześniej trzeba jednak spełnić kilka warunków, a dotacje są przeznaczone dla osób, które do tej pory nie otrzymały bezzwrotnych środków Funduszu Pracy lub innych bezzwrotnych środków publicznych na podjęcie działalności gospodarczej i nie posiadały wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, a w przypadku jego posiadania zakończyły działalność gospodarczą w okresie przed upływem co najmniej 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień złożenia wniosku.

O ile 17 tysięcy złotych brzmi bardzo kusząco to warto wcześniej przygotować porządny biznesplan, a nasz pomysł skonsultować w szerszym gronie. Tak aby uniknąć późniejszego rozczarowania kiedy to okaże się, że dochody z naszego biznesu dla dalekie od spodziewanych.

Szczegółowe informacje dotyczące przyznania środków można uzyskać pod nr tel. 77 4489947, lub osobiście w siedzibie PUP w Nysie ul. Słowiańska 19, II piętro pok. 20.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.