Na wybiegu dla psów nie brakuje zabawy

Wyczekiwane inwestycja dla czworonogów zrealizowana. Nyskie psiaki mają swój wybieg. Gdzie się znajduje?

Już jest! W parku przy Alei Duńczyków pojawił się wybieg dla psów. Teraz czworonogi mogą w psim towarzystwie spędzić miło czas na spacerze. Choć teren nie jest bogato wyposażony w małą architekturę, to są właściciele, którym równoważnia i słupki pozwalają na tresurę pupila.

Część nawierzchni wyłożona jest korą drzewną, dzięki której nawet w deszczowe dni psiaki będą mogły się wybiegać. Na terenie znajdują się także ławeczki dla właścicieli oraz kosze i worki na psie odchody. Wejście na wybieg jest tak skonstruowane, aby żadnemu czworonogowi nie udało się uciec.

Miejsce myślę o tyle dobre, bo przy dużych osiedlach mieszkaniowych i myślę, że sporo mieszkańców będzie z tego korzystało. To będzie miejsce, gdzie pies będzie się mógł i wybiegać i pobawić i tez dać upust swoim potrzebom rekreacyjnym, bo jest to też ważne, żeby czworonogi bez smyczy i kagańca mogły pochodzić – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Oczywiście plac zabaw dla psów posiada swój wewnętrzny regulamin. Należy pamiętać, żeby sprzątać po swoim pupilu, a agresywne czworonogi nie są mile widziane.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.