Na co mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy?

Urzędnicy przyjmują zgłoszenia do Nyskiego Pakietu Pomocowego dla Przedsiębiorców. Czy Gmina może zrobić coś więcej?

Czy koronawirus pogrąży lokalny rynek? W związku z pandemią, firmy mogą korzystać z Nyskiego Pakietu Pomocowego dla Przedsiębiorców. Zainteresowani mogą kontaktować się telefonicznie lub mailowo ze specjalistami, którzy w nyskim magistracie obsługują program.

A to oznacza, że przedsiębiorcy mogą wystąpić u umorzenie podatku od nieruchomości, odroczenie spłat na raty, tzw. stawki zerowe za odpady komunalne. […] To co możemy, robimy na 100 % i jak najszybciej, tak żeby przedsiębiorcom w tych trudnych chwilach jak najbardziej ulżyć.  – mówi burmistrz Kordian Kolbiarz

W naszym mieście pracownicy oraz pracodawcy otrzymać pomoc mogą także od Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie w ramach Tarczy Antykryzysowej. Czy z czasem pomocy dla lokalnych przedsiębiorców będzie więcej?

Na dzisiaj Tarcza Antykryzysowa, która została opracowana przez polski rząd jest tym pierwszym pakietem. Z tego co wszyscy wiemy są szykowane kolejne, bo koronawirus rozwija się tak szybko, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego co się będzie działo jutro, pojutrze, czy za kilka dni. Natomiast na dzisiaj wszystko co Nysa jako samorząd może zrobić to robimy. Natomiast czy coś więcej? Na pewno będziemy szykować pakiety, które będą wspierały nasze firmy np. przy staraniu się o zlecenia z firm komunalnych czy samorządu. – wyjaśnia włodarz miasta

Burmistrz Nysy podkreśla, że ważne jest to, aby po ustaniu koronawirusa wspólnie walczyć o to, aby gospodarka w Nysie wróciła na tory sprzed wirusa i żeby jeszcze przyśpieszyła. Pomagać już teraz może każdy z nas korzystając z usług firm w naszym regionie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.