Na co Gmina wyda 330 milionów złotych?

Rekordowy budżet trafił do kasy nyskiego magistratu. Burmistrz Kordian Kolbiarz zdradza na co zostaną przeznaczone fundusze.

O 50 milionów złotych budżet Gmina Nysa na rok 2020 przewyższa ten z roku poprzedniego. Dzisiaj uchwała budżetowa została przegłosowana przez radnych. Tym samym gmina może rozpocząć realizacje inwestycji, na które zaplanowano przeznaczenie funduszy.

Budowa dróg, uzbrojenie strefy Goświnowice – Radzikowice, czy remont śródmieścia – to tylko niektóre plany inwestycyjne na rok 2020. Pieniądze mają trafić także do kieszeni mieszkańców m.in. poprzez wypłatę świadczenia 500+.

Wypłacamy większe pieniądze i one trafiają oczywiście do gospodarki lokalnej. Rodzice, którzy dostaną te pieniądze wydadzą je w większości w Nysie – co nas bardzo cieszy. To też nakręci naszą gospodarkę. – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Część kwoty z 330 – milionowego budżetu zostanie także przeznaczona na Centrum Przesiadkowe, autobusy elektryczne, a także projekty dotyczące bioróżnorodności – takie jak ścieżki edukacyjne czy platformy widokowe. W ciągu roku mogą pojawić się propozycje również na dofinansowanie kolejnych projektów.

Jak dodaje Kordian Kolbiarz, jego marzeniem jest budżet opiewający na kwotę miliarda złotych. Jakie inwestycje mogłyby zostać zrealizowane z takich funduszy? Być może dowiemy się w przyszłości.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.