Kiedy zostanie otwarty parking podziemny? Będzie płatny?

W kwietniu otwarty został parking oraz droga przy ulicy Piastowskiej. Wciąż jednak dla kierowców zamknięty jest parking podziemny. Kiedy się to zmieni?

W przeciągu tygodnia lub półtora ma zostać oddany do użytku parking podziemny przy ulicy Piastowskiej. Na dniach zarząd Powiatu powinien otrzymać dokumenty dotyczące możliwości użytkowania. Inwestycja mogłaby być otwarta wcześniej, gdyby nie konieczność poprawek. Firma budowlana musiała m.in. zamontować nowe szybę w tunelach dla niepełnosprawnych, w miejsce wcześniejszej, która pękła.

Parking nie będzie płatny, aczkolwiek występujemy do Urzędu Marszałkowskiego, który ze środków Unii dofinansowywał to zadania, ponieważ widzimy duże zagrożenie, że Powiat musiałby ponosić wszystkie koszty utrzymania. Niestety te koszty utrzymania są dosyć wysokie. Widzimy taką potrzebę w pewnym momencie wprowadzenia opłat, ale przez najbliższe 3-4 miesiące będzie bezpłatnie.  – mówi wicestarosta Jacek Chwalenia

Jak zaznacza wicestarosta, ważne jest, aby kierowcy korzystali rozsądnie z parkingu. W obiekcie znajdzie się monitoring, dzięki czemu rejestrowane będzie nieregulaminowe korzystanie z nowej inwestycji.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.