Jak zmieni się skwer Jana Pawła II?

Trwają prace przy skwerze Jana Pawła II, między Kościołem Zielonoświątkowym, a Wieżą Wrocławską. Plac ma przejść metamorfozę. 

Od pierwszej wizualizacji do wbicia pierwszej łopaty przy skwerze Jana Pawła II nie minęło wiele czasu. Obecnie cały plac został zrównany z ziemią i nie ma na nim już  ławek, drzew, czy krzewów. Po gruntownym remoncie skwer ma otrzymać nowe życie.

W 2010 roku, w roku śmierci naszego świętego Jana Pawła II powstał pomysł uchwałą ówczesnych radnych , aby ten skwer nazwać imieniem Jana Pawła II – i tak też się stało. Natomiast przez ostatnie lata skwer wygląda tak jak wygląda. – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Przez lata trawa została zadeptana przez mieszkańców, którzy przechodząc przez nią robili skróty do przyległych ulic. Zieleń, której w tym miejscu nie brakowało nie była uporządkowana. Jak zatem ma zmienić się plac przy Urzędzie Miejskim.

Chcielibyśmy, aby to miejsce było symboliczne, aby też skłaniała do refleksji. Tam będzie roślinność biała lub bardzo jasna, taka skojarzona z kolorami papieskimi, z kolorami szat papieskich. Będzie dominanta, czyli magnolia, która kwitnie na bardzo jasny kolor, taki lekko żółty. Będzie to miejsce skromne, ale bardzo wymowne. – dodaje burmistrz

Magistrat z remontem chciałby zdążyć do maja.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.