Iluminacja na wieży, parking na stadionie – stan epidemii w Nysie

Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz informuje o działaniach w ramach akcji #zostańwdomu oraz o zmianach w naszym mieście związanych ze stanem epidemii. Co zmieni się w mieście?

Obecnie 3 osoby w Powicie Nyskim są zakażone koronawirusem. Nysa w ciągu 2 tygodni zmieniła się diametralnie. Mieszkańcy nie wychodzą na ulicę, samochodów na drogach jest znacznie mniej, a piesi, którzy zmuszeni są do wyjść trzymają się na dystans.

W związku z trwającym stanem epidemii, Nysa wprowadza zmiany. Dostępny dla mieszkańców Nysy od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 18.00 ma być parking na stadionie Stali. Kierowcy za postój nie będą musieli ponosić opłaty. Dodatkowo włodarz Gminy wyjaśnia dlaczego w Nysie wciąż funkcjonuje strefa płatnego parkowania.

Proszę zauważyć co się stało na ulicy Celnej. Brak pobierania opłat spowodował natychmiastowe uruchomienie dzikich komisów samochodowych, które na dobre zablokowały rotację aut. I właśnie z uwagi na dostępność do usług typu apteki, lekarze, sklepy, utrzymamy (podobnie jak w większości polskich miast) strefę płatnego parkowania aby nie blokować parkingów. – pisze burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Nysa dołącza się także do akcji #zostańwdomu. W ramach zachęcania mieszkańców do niewychodzenia ze swoich mieszkań na Wieży Wrocławskiej pojawi się tematyczna iluminacja.

W ramach akcji „zostań w domu”, od dziś do zakończenia stanu epidemicznego, wieczorem i w nocy, wyświetlamy na wieży wrocławskiej „hasztag”: zostań w domu. – wyjaśnia burmistrz

Przypomnijmy, zgodnie z raportem Starostwa, oprócz 3 zakażonych osób w Powicie Nyskim są jeszcze 62 osoby objęte kwarantanną, 147 osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz 2 osoby hospitalizowane.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.