Gdzie znaleźć brakujące miliony na basen?

Już dziś można powiedzieć wprost – zamknięcie Kąpieliska Miejskiego na sezon letni było złym posunięciem.

Zgodnie z argumentami Agencji Rozwoju Nysy – w tym roku zrezygnowano z przygotowania basenu przy ulicy Ujejskiego, ponieważ w sierpniu na teren obiektu miał wejść ciężki sprzęt, a remont „miał ruszyć z kopyta”.

Pierwszy przetarg okazał się fiaskiem – bowiem wpłynęła tylko jedna oferta, znacznie przekraczająca kwotę z przetargu. Obecnie ARN ogłosiła drugi przetarg. Zakładając że tym razem uda się to rozstrzygnąć to prace rozpoczną się najszybciej na jesień. Burmistrz Kordian Kolbiarz uspokaja, że prace z pewnością zakończą się przed przyszłorocznym sezonem letnim.

Kosztorys prac opiewa na 9 milionów złotych, a jedyna oferta zakładała ponad 18 milionów złotych. Gdzie znaleźć brakujące miliony? Władze już liczą jak mogą, bowiem oferenci składają oferty brutto, a ARN będzie w stanie odliczyć VAT, a to już oznacza kilka milionów mniej. Z wypowiedzi medialnych prezesa spółki Bogdana Wyczałkowskiego wynika, że oferta przetargowa została wysłana do przynajmniej kilku firm budowlanych, co ma zapewnić sukces nowego przetargu.

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.