Na 14 stycznia zaplanowano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Nysie, która zostanie poświęcona głosowaniu nad budową galerii handlowej przy ulicy Kolejowej. Wniosek w tej sprawie został złożony wczoraj (9.01) przez burmistrza Kordiana Kolbiarza – przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny na rozpatrzenie wniosku ma 7 dni.

Głosowanie zakończy niemal 10-letnią dyskusję na temat galerii handlowej w Nysie, przy ulicy Kolejowej. Podczas nadzwyczajnej sesji radni tak naprawdę będą głosować ws. zmian Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który umożliwi budowę. Pierwotnie głosowanie miało mieć miejsce jeszcze w zeszłym roku, a po pozytywnym rozstrzygnięciu inwestor zapowiedział, że na wiosnę będzie w stanie ruszyć z budową.

Przypomnijmy, że do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wpłynęły łącznie 282 wnioski i niemal 1500 uwag, które w większości było identyczne. Ilość zgłoszonych uwag i wniosków będzie skutkować tym, że radni na sesję będą musieli przeznaczyć przynajmniej 2 dni.

Prywatna inwestycja na terenie byłej bazy MZK ma kosztować ponad 100 milionów złotych. Bezpośrednio w obiekcie zatrudnienie ma znaleźć około 600 osób,  a na poziomie -1 zaplanowano parking na ponad 400 aut osobowych.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.