Czy zlikwidują Pentagram?

Makieta placu była prezentowana w bastionie św. Jadwigi podczas Światowego Dnia Architektury.

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace związane z przebudową Placu Paderewskiego w Nysie – już dziś wiadomo, że układ alejek pozostanie niezmieniony natomiast całą aranżację placu czeka wielka metamorfoza.

Gmina Nysa pozyskała blisko 500 tysięcy złotych na remont placu, a obecnie trwają ostatnie uzgodnienia projektowe – powiedział nam burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Z pewnością zachowany zostanie układ alejek, które układają się w pentagram ponieważ układ urbanistyczny jest wpisany do rejestru zabytków. W końcu mieszkańcy przestaną tonąć w błocie po każdym deszczu ponieważ alejki otrzymają nową nawierzchnię. Z kolei na centralnym miejscu zaplanowano ciekawą altankę rekreacyjną.

Od strony szpitala droga na której obecnie parkują auta zostanie przebudowana na ciąg pieszo-rowerowy, który będzie łączył śródmieście z Parkiem Miejskim. Z ulicy Emilii Gierczak będzie można wjechać autem do parkingu podziemnego na 120 aut, który ma uporządkować i rozładować problem braku miejsc parkingowych wokół szpitala. Inwestorem w tej części jest Powiat Nyski.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.