Czy gmina nadal planuje wybudować mieszkania przy Przedszkolu nr 8?

Coraz więcej miejsc w naszym mieście staje się placem budowy. Pojawiają się także kolejne pomysły na zagospodarowanie terenów pod nowoczesne mieszkania. 

W czerwcu 2018 roku pisaliśmy o pomyśle gminy na wybudowanie mieszkań przy skrzyżowaniu ulic Tkackiej i Kramarskiej w miejscu znajdującego się Przedszkola nr 8. 9 lat temu, teren ten głosami radnych został przeznaczony pod budowę kamienic.

Pierwotnie budynek miał nawiązywać do przedwojennych zabudować i być połączony z nową siedzibą Dziennego Domu Pobytu. Na parterze miało być zlokalizowane przedszkole oraz centrum dla seniorów. Natomiast na piętrach pojawić miały się mieszkania. Po październikowych deklaracjach związanych z budową mieszkań na placu przy Nyskim Domu Kultury pojawiło się pytanie, czy plany sprzed roku są aktualne?

Pierwotnie był taki pomysł, aby stworzyć tam osiedle, gdzie z jednej strony na parterze byłoby przedszkole, a z drugiej strony Dzienny Dom Pobytu, jednak dosyć duże obawy głównie rodziców przedszkolaków spowodowały, że projekt nieco ograniczyliśmy. Działkę dzielimy na dwie niemal równe części. Na jednej powstanie osiedle mieszkaniowe, natomiast tam gdzie jest przedszkole zostawiamy. Będzie przebudowany plac zabaw. – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

Tym samym włodarz gminy uspokaja jakoby przedszkole miałoby być wyburzone lub przeniesione. Przed wojną na tym terenie były zlokalizowane kamienice, więc byłby to powrót do wcześniejszej zabudowy.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.