Celna zamknięta. Remont śródmieścia trwa

Rozpoczął się kolejny etap prac modernizacyjnych w nyskim śródmieściu. Jak wygląda plan remontu?

Przez lata mówiło się o przebudowie śródmieścia. Czas mijał, a do nyskiego rynku nie powracał dawny blask. Wszystko zmieniło się w zeszłym miesiącu, gdy zamknięto ulicę Wrocławską. Od razu na tą część centrum wjechały ciężkie maszyny, które usunęły dziurawy asfalt.

Według pierwotnego planu kolejny odcinek śródmieścia miał zostać zamknięty w połowie marca. Wykonawca jednak zdecydował się na rozpoczęcia remontu na ulicy Celnej 1 kwietnia. Od dzisiaj odcinek jest wyłączony z ruchu drogowego. Jak będzie wyglądać kolejność remontów na pozostałych ulicach?

Potem rynek, a na końcu ulica Kolejowa. Na końcu, dlatego, że ten remont musi być zsynchronizowany z budową galerii Dekada i tu wykonawcy muszą się domówić. Domówili się, bo spotkania trwają niemal cały czas. Myślę, że w końcówce tego roku, październik/listopad, ruszy remont Kolejowej, jako ostatni etap przebudowy śródmieścia. – mówi burmistrz Nysy Kordian

Jak dodaje włodarz miasta, na remont gmina ma półtora roku, jednak wykonawca twierdzi, że upora się z tym szybciej. Im wcześniej przebudowa zostanie zakończona, tym szybciej do centrum miasta powróci komunikacja, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowego oblicza rynku.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.