Aleksandrówka znów będzie tętnić życiem?

Fot. – Starostwo Powiatowe w Nysie

Co dalej z ,,Aleksandrówką” w Jarnołtówku? O planowanej inwestycji opowiada starosta Andrzej Kruczkiewicz. 

Od czerwca 2018 roku ,,Aleksandrówka” aktem notarialnym przeszła w ręce gminy Głuchołazy. Następnie obiekt w Jarnołtówku został przekazany przez władze miasta Starostwu Powiatowemu. Temat ośrodka wrócił w tym roku. W  połowie tego miesiąca miał zostać przedstawiony projekt ,,Aleksandrówki”.

Dla mnie osobiście sukcesem będzie jeżeli do końca kadencji by się zakończyło ten remont. To jest bardzo poważny remont. To jest budynek zabytkowy. I te 4 – 5 mln. trzeba znaleźć, żeby to otworzyć. – mówi starosta Andrzej Kruczkiewicz

Obecnemu zarządowi w znalezieniu pieniędzy pomaga posłanka Katarzyna Czochara. Starostwo chciałoby, aby ,,Aleksandrówka” wciąż pełniła funkcję sanatorium. Miejsce jest przeznaczone dla 36 osób. Stan obiekt na razie pozostawia wiele do życzenia.

Starostwo chce podwyższyć warunki techniczne ,,Aleksandrówki” i daje sobie na to czas do końca kadencji. Zmianom ma ulec budynek oraz teren wokół niego. Szansą na dalsze prowadzenie sanatorium w tym miejscu jest kontrakt z  Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki finansowaniu dzieci z całego regionu mogłyby znów przyjeżdżać do Jarnołtówka.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.