7 nowych autobusów trafiło do nyskiego PKS

Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie

Mieszkańcy regionu będą mogli podróżować nowoczesnymi autobusami. Pojazdy dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz wózków. 

Blisko 7 milionów złotych przeznaczono na zakup 7 samochodów dla nyskiej spółki PKS. Każdy z pojazdów kosztował około miliona złotych. Teraz PKS będzie miał do dyspozycji 7 autobusów z napędem konwencjonalnym (silnik Diesel).

Cieszymy się z tego ogromnie, że mieszkańcy Powiatu będą mogli jeździć już takim nowym taborem, który spełnia wymogi środowiska, które obowiązują dzisiaj. – wyjaśnia wicestarosta Damian Nowakowski

Autobusy wyposażone są w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej, system sprzedaży biletów i monitoring wizyjny. Problemem z wejściem do środka nie będą miały osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy oraz opiekuni z wózkami dziecięcymi.

Każdy autobus ma 45 miejsc siedzących i jest dostosowanych do przewozów osób niepełnosprawnych. Nie zastosowaliśmy tutaj windy, tylko platformę, ponieważ ta forma jest łatwiej obsługiwa. W każdym autobusie zmieści się osoba na wózku inwalidzkim i może być spokojnie przewożona pomiędzy naszymi miejscowościami powiatowymi. Oprócz tego, mamy tam 30 miejsc stojących, więc taki autobus weźmie ze sobą 75 osób. Myślę, że jest to dobra pojemność. – tłumaczy Beata Juralewicz prezes PKS w Nysie

Autobusy wyposażone są w silniki spełniające wymogi normy emisji spalin Euro 6. Zakup autobusów został zrealizowany w ramach projektu pn: „Zintegrowany Transport Subregionu Południowego – etap I” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie

Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.