Żacy z Nysy na Konwencie Parlamentu Studentów

Nowy skład Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie stawia na rozwój i pozyskiwanie parnterów. To dlatego reprezentaci uczelni wzięli udział w warszawskim Konwencie organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. 

Choć dużo mówi się o samorządach terytorialnych dużą rolę odgrywają także rady studenckie. W końcu to młodzi zasiądą kiedyś na miejscach obecnych samorządowców.  Aby podwyższać swoje kompetencje, trójka nyskich studentów wzięła udział w XXIV Konwencie Przewodniczących Samorządów Studenckich w Warszawie. Młodzi dorośli dyskutowali na temat „Perspektyw i wyzwań młodego pokolenia” oraz jak będąc studentem stworzyć startup warty milion.

Podczas XXIV Konwentu Przewodniczących Samorządów Studenckich mogliśmy doświadczyć nowych wrażeń oraz wziąć udział w wielu ciekawych szkoleniach. Bardzo ciekawą przygodą było Open Space Technology (Metoda Otwartej Przestrzeni) podczas której mogliśmy wymienić się z pozostałymi uczestnikami Konwentu swoimi doświadczeniami z działań Samorządu. Dzięki temu wydarzeniu zyskaliśmy wielu nowych znajomych, którzy interesują się tym samym co my. –  mówi Joanna Wdowiuk, skarbnik Samorządu Studenckiego PWSZ w Nysie.

Studenci zapewniają, że zmiany, do których zainpirowali ich szkoleniowcy wprowadzą na początku stycznia. Podczas konwentu nie zabrakło uroczystej gali, a także wystąpienia wicepremiera Jarosława Gowina na temat najnowszej ustawy 2.0.

Algorytm przewiduje, że uczelnie finansowane będą nie ze względu na ogólną liczbę studentów. 13 studentów na jednego pracownika naukowego. To pozwoli nam na prowadzenie zajęć na odpowiednio wysokim poziomie – tłumaczył minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Najbliższy konwet dopiero za rok, jednak studenci już wiedzą, że przed nimi wiele konferecnji i spotkań z młymi samorządami z całej Polski.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.