Wymiana międzynarodowa w Carolinum

Wymiana w Carolinum i uczniów z Lüdinghausen odbywa się już od 25 lat. Dzięki współpracy młodzież z Polski i Niemiec nawiązuje międzynarodowe przyjaźnie.

Uczniowie nyskiego Carolinum gościli w swoich rodzinach rówieśników z naszego miasta partnerskiego Lüdinghausen. Młodzież zobaczyła m.in. Jezioro Nyskie, Góry Opawskie, Wrocław, Wieliczkę oraz Kraków. Najwięcej czasu zajęło im jednak poznawanie Śląskiego Rzymu.

Uczniowie zaczęli od hospitacji dwóch lekcji w Carolinum, a potem zostali przyjęci przez wiceburmistrza Piotra Bobaka, który przybliżył im historię Nysy. Nie obyło się jednak bez zabaw. Gra terenowa po Nysie sprawiła obu grupom wiele przyjemności, tym bardziej, że pytania przygotowane przez germanistę Mieczysława Jaroszczyka były sformułowane w języku niemieckim.

Wymianę młodzieży udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży, z która naszą szkołą współpracuje już wiele lat. Trzeba zaznaczyć, że wymiana jest jedną z najstarszych na Opolszczyźnie i trwa już ponad 25 lat.

Źródło – Carolinum

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.