Studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie mogli uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach praktycznych dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.

W ramach zajęć studenci zapoznali się z budową, działaniem systemów i podzespołów BSP oraz z procedurą przygotowania dronów do lotu. Warsztaty obejmowały ćwiczenia praktyczne procedury startowej i lądowania BSP, podstawy meteorologiczne dla lotów w zasięgu wzroku, zasady wykonywania lotów, naukę pilotażu, a także ćwiczenia procedury awaryjnego lądowania, latania w pomieszczeniach zamkniętych, wykorzystania BSP do poszukiwania osób zaginionych oraz wykonywania nalotów autonomicznych.

Warsztaty pilotażu dronami dla studentów Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie PWSZ w Nysie zorganizowano w ramach projektu POWER 3.5. Szeroki wachlarz zajęć, szkoleń, warsztatów jaki otrzymują studenci został tak dobrany, by podnieść kompetencje przyszłych absolwentów na rynku pracy i wyposażyć ich w pakiet umiejętności, odpowiadających potrzebom rynku pracy.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.