Nyscy uczniowie po raz ostatni poszli dzisiaj do szkoły. Do swoich ławek wrócą dopiero 3 września.

Przez 10 miesięcy na 8.00 rano chodzili do szkoły, odrabiali zadania domowe i sumiennie przygotowwyali się do sprawdzianów oraz kartkówek. Od dzisiaj uczniowie na dwa miesiące mogą zapomnieć o lekcjach, szczególnie matematyce. Ostatni dzwonek rozbrzmiał na szkolnych korytarzach i to oznacza tylko jedno. Nadeszły upragnione wakacje!

Przypomnijmy, że był to także pierwszy rok szkolny dla siódmoklasistów. Jak minione 10 miesięcy oceniają dyrektorzy.

W mojej ocenie funkcjonuje wszystko bardzo dobrze. Wszyscy się odnaleźli w nowej rzeczywistości. Nie mamy żadnych problemów organizacyjnych. Wszyscy zgodnie pracujemy na to, żeby szkoła funkcjonowała dobrze, aby gimnazjaliści ukończyli szkołę w zaplanowany terminie. Patrzymy z optymizmem w przyszłość. – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie, Eulalia Woźniak.

Gdzie spędzić wakacje? Opcji jest bardzo dużo. Np. można pojechać w góry lub nad morze, na obóz lub wycieczkę z rodzicami, a nawet pod namiot z kolegami. Już niebawem będziemy informować o atrakcjach, które zaplanowano dla najmłodszych w naszej gminie.

A już 3 września ósmoklasiści oraz pozostali uczniowie wrócą do swoich szkolnych ławek. A my życzymy wszystkim uczniom, by nadchodzą dwa miesiące spędzili jak najlepiej i przede wszystkim bezpiecznie.

Eulalia Woźniak:

Przeczytaj także -> Siatkarskie emocje nad Jeziorem Nyskim

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.