Vivat academia, vivat profesores. Studenci rozpoczęli rok akademicki

Piątkową uroczystością w murach Nyskiego Domu Kultury zainaugurowano rok akademicki 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Jak wyglądało rozpoczęcie?

Mimo, że studenci uczęszczają na zajęcia już od 2 października, to oficjalna inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się w miniony piątek. Po raz kolejny uroczystości odbyły się w Nyskim Domu Kultury. Nie zabrakło grona profesorów, studentów oraz zaproszonych gości.

Tradycyjnie, wyróżnieni studenci pierwszego roku wzięli udział w immatrykulacji i tym samym złożyli ślubowanie w imieniu swoich koleżanek i kolegów. Pracownicy uczelni otrzymali złote, srebrne oraz brązowe medale za długoletnią pracę w szkole wyższej. Odznaczenia w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy przyznała wicewojewoda Violetta Porowska.

Uroczystość nie mogłaby odbyć się bez wykonania przez chór akademicki ,,Gaude Mater Polonia”. W trakcie uroczystości uczelnia otrzymała spory zastrzyk gotówki. Na ręce rektora profesora Przemysława Milowskiego, poseł Kamil Bortniczuk złożył czek na kwotę ponad 5 milionów złotych od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Teraz przed żakami 9 miesięcy intensywnej nauki. Trzymamy za Was kciuki.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.