Uczniowie Ekonomika protestują

Powrót uczniów nyskiego Ekonomika po feriach do szkoły nie był łatwy. Młodzież rozpoczęła dzień od protestów w murach placówki. 

Najnowszym pomysłem Starostwa Powiatowego w Nysie jest połączenie Zespołu Szkół Technicznych w Nysie i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie. Ekonomik miałby przenieść się do Budowlanki. Zamiarom starosty sprzeciwiają się uczniowie, którzy dzisiaj pokazali swoje niezadowolenie.

,,My Ekonomika nie oddamy i się nigdy nie poddamy”, to tylko jedno z haseł, które pojawiło się podczas dzisiejszego protestu. Uczniowie wraz z nauczycielami utworzyli łańcuch wokół budynku swojej szkoły. Starostwo zmiany tłumaczy demografią oraz finansami. Pomysł starostwa musi zostać jeszcze poparty przez kuratora oświaty.

Tym państwu chyba się pomyliły czasy. Przedmiotowe traktowanie młodzieży i ich rodziców oraz nauczycieli nie przystoi do XXI wieku. Zdumiewająca, wręcz kuriozalny jest fakt, że młodzież, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi o całym bezsensowny pomyśle reorganizacji dowiedzieli się z mediów. Nikt z nimi wcześniej nie rozmawiał nie analizował rozwiązań i nie miał ani chwili na to żeby z nimi się skontaktować w tej sprawie. Miało być to zrobione po cichu Bez konsultacji i właściwie pod osłoną nocy na feriach. Nyski Ekonomik to szkoła z tradycją która w ostatnich latach została w sposób potężny dofinansowana w infrastrukturalnie :nowe boisko remont drogi dojazdowej do sali gimnastycznej, remont korytarzy remont sal zakup w pracowni komputerowych to tylko wybrane inwestycje które poczyniliśmy w ostatnich czterech latach. To szkoła która cieszy się coraz lepszym naborem a nie coraz gorszym naborem. W związku z tym kuriozalnym pomysłem jest przekazywanie tejże szkoły do szkoły która cieszy się coraz gorszym naborem czyli do budowlanki. Logicznym rozwiązaniem jest odwrotne przedsięwzięcie czyli fuzja placówek ale z siedzibą właśnie w ekonomiku a nie w budowlance.
Zaoferowałem konsultacje tej sprawie Panu Staroście Kruczkiewiczowi – niestety nie skorzystał z tej formy współpracy. Przykre jest to, że nikt z zarządu nie ma kierunkowego wykształcenia w tej sprawie i doświadczenia. Pan Kruczkiewicz jest nauczycielem wfu pan Chwalenia niedawno zarządzał spółką która zajmuje się gospodarka śmieciową i jest rehabilitantem, pani Burska pracowała w banku. Na Boga co to za eksperci od oświaty?
Podziwiam determinację młodzieży, nauczycieli, rodziców. Sercem jestem z Nimi. Z tego co wiem planowane są protesty w tej sprawie i tak szybko się zapewne nie skończą. Trzymam kciuki za mądrość zarządu i wycofanie się z tej irracjonalne, niewytłumaczalnej, błędnej fatalnej decyzji. NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!

komentuje były wicestarosta Piotr Woźniak, który w ubiegłej kadencji zajmował się oświatą w powiecie

Podjęcie uchwał w sprawie zamiaru przeniesienia siedziby Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie z Placu Władysława Sikorskiego 1 w Nysie na ul. Szopena 4 w Nysie już w piątek podczas sesji powiatu. Zebranie rajców rozpoczyna się o godzinie 11.00 w nyskim muzeum.

Zdjęcie – http://zse.nysa.pl/, Facebook

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.