Targi ,,Przyszłość Żaka” za nami!

Za nami kolejna edycja targów pracy i edukacji ,,Przyszłość Żaka”. Uczniowie, studenci oraz absolwenci zapoznali się z ofertami kilkudziesięciu wystawców.

Po raz kolejny Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie przy ulicy Obrońców Tobruku wypełniło się przyszłymi pracownikami, którzy są dopiero na początku swojej kariery zawodowej. Studenci oraz absolwenci mogli poznać oferty pracy firm z całego regionu, a dodatkowo skorzystać ze szkoleń przygotowujących do stworzenia własnej marki.

W tej chwili mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Tak naprawdę, prawodawcy patrzą na kompetencje, patrzą na chęci do pracy. Myślę, że mniej już patrzą na wiek, a bardziej patrzą na to, czy potencjalny kandydat do zatrudnienia jest tą osobą, która spełnia ich wymagania. I już nie pod kątem kwalifikacji, ale bardziej kompetencji społecznych, czyli czy umie znaleźć się w środowisku pracy, czy umie pracować w zespole, czy chętnie się uczy. Myślę, że to dzisiaj są takie kryteria, którymi kierują się pracodawca zatrudniając osoby – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, Małgorzata Pliszka

Jak się okazuje praca dla młodych mieszkańców jest, a chętni odnajdują się na rynku pracy. Podczas targów przygotowano oferty także dla uczniów, którzy planują swoją dalszą ścieżkę edukacji. Podczas wydarzenia młodzież mogła spotkać się z reprezentantami szkół wyższych. Była także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, która promowała m.in. kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka.

Jesteśmy na stanowisku związanym z kierunkiem trener personalny. Myślę, że wiele osób, które interesuje się aktywnością fizyczną, sportem, zdrowiem i zdrowym sposobem żywienia mogą znaleźć pracę bez problemu właśnie w tym kierunku – mówi studentka Jagoda Kłębek

Jak dodaje Jagoda, studia otworzyły jej drogę na rynek pracy, a sama pracuje już na siłowni. Targi edukacji i pracy ,,Przyszłość Żaka” odbywają się cyklicznie. Kolejne edycja już za rok.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.