Szkoły prowadzone przez Powiat zmienią nazwy

Przed radnymi powiatu piątkowa sesja. Podczas zebrania nie zabraknie tematu związanego ze szkołami prowadzonymi przez Starostwo. Szczególnie zostanie zwrócona uwaga na ich nazwy.

Carolinum, Rolnik, Mechanik, Ekonomik czy Budowlanka – to najczęściej używane formy nazw szkół średnich w naszym mieście. Jak wiadomo, placówki mają swoje pełne nazwy, jednak często trudno je zapamiętać. Teraz radni podejmą uchwały dotyczące zmian w ich nazwach.

Dotychczasowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie przekształci się w I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Nysie oraz Ośrodka Doskonalenia Zawodowego w Nysie w Centrum Kształcenia Zawodowego w Nysie, a trzyletnie Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Nysie będzie czteroletnim Liceum Ogólnokształcącym w Nysie.

Dodatkowo zostanie stwierdzone zakończenie działalności Gimnazjum nr 5 Specjalnego w Nysie, w związku z ich wygaśnięciem. Zmiany w nazewnictwie placówek są tylko kosmetyczne, a i tak zapewne będą kojarzone ze swoimi dobrze znanymi skrótami.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.