Studenci PWSZ uratowali motocyklistę

Gdyby nie pomoc nyskich studentów to zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie. Żacy ruszyli na pomoc motocykliście, który uderzył w mur. Na szczęście to pozoracja, którą regularnie przeprowadzają studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. 

Uderzenie w mur i nagłe zatrzymanie krążenia u motocyklisty – to scenariusz symulacji ratunkowej u ofiary wypadku komunikacyjnego, który przygotowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.  Żacy przedstawiali koleżankom i kolegom z instytutu jak prawidłowo zachować się podczas wypadku. Co więcej mogli wcielić się w rolę zawodowców, którymi zamierzają być po zakończeniu studiów.

Takie pozoracje warto przeprowadzać, bo możemy sprawdzić się w praktyce. Sala nie odda w pełni warunków jakie możemy sobie stworzyć w przypadku takiej pozoracji. Poza tym, możemy poćwiczyć współpracę z innymi służbami – mówi przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej COR, Denis Lubas.

Studenci takie symulacje przygotowują regularnie, a za każdym razem scenariusz zdarzenia jest inny. Tym samym przyszli ratownicy mogą sprawdzić się w każdej nieoczekiwanej sytuacji, a dodatkowo dać pokaz swoich umiejętności.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.