Studenci bezpieczeństwa z Nysy najlepsi na Opolszczyźnie

Fot. Wydział Nauk O Bezpieczeństwie PWSZ Nysa – Bezpieczeństwo Wewnetrzne

Opolskie uczelnie nie miały szans przy studentach z Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. W jakim konkursie została przyznana wygrana? 

Test sprawnościowy, praktyczne zadanie z ratownictwa oraz test z wiedzy – z takimi elementami Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu „Sprawdź się jako kandydat do służby” musieli zmierzyć się studenci z Opolszczyzny. Sprawność żaków oceniali funkcjonariusze.

W rywalizacji udział wzięły Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i tym samym złoty puchar trafił do nyskich studentów.

Najpierw zawodnicy musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód. Był to identyczny egzamin sprawności fizycznej, jaki muszą przejść kandydaci do służby w Policji. Później były praktyczne zawody z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Studenci musieli odpowiednio zareagować – w zaaranżowanej scence – na obrażenia osoby poszkodowanej. Na koniec czekał sprawdzian wiedzy, czyli 40 pytań testowych. Dotyczyły one w głównej mierze wiedzy o społeczeństwie, w tym roli i zakresie działań Policji. – czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej

Żacy z medalami wrócili już do Nysy. Wygraną pochwalili się rektorowi Przemysławowi Malinowskiemu oraz swoim koleżankom i kolegom.

Gratulujemy!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.