Ruszyła budowa Przedszkola nr 10

img_9303

Obok istniejącego budynku Przedszkola nr 10 w Nysie powstaje nowy obiekt, który wznoszony jest dzięki dość nietypowym rozwiązaniom, które wciąż stanowią u nas swego rodzaju nowość. Co prawda budowa ruszyła już kilka miesięcy temu to dopiero teraz widać pierwsze efekty.

Dotychczasowy obiekt był zniszczony, niefunkcjonalny, a z każdym rokiem rosła potrzeba wybudowania nowej siedziby. W tym roku budynek, który jest wznoszony obok istniejącego przedszkola i nie koliduje z działalnością placówki ma dojść do tzw. poziomu 0, a wznoszenie ścian ma się rozpocząć w przyszłym roku – powiedział Radiu Opole – wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz. Na budowie nie ma znanych firm, ponieważ prace są wykonywane przez bezrobotnych z Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie w ramach szkoleń, które są prowadzone pod nadzorem Nyskiego Zarządu Nieruchomości. Radny Piotr Smoter z Ligii Nyskiej, samą budowę przedszkola chwali, jednak jeśli chodzi o system budowy tu już ma inne zdanie:

 

Burmistrz Kordian Kolbiarz krótko ucina domysły na temat zasadność prowadzenia inwestycji takim systemem – Tym się różnimy z radnym Smoterem, że ja wiem co robię, natomiast radny Smoter nie do końca wie co mówi:

 

Całość inwestycji ma pochłonąć od 4 do 5 milionów złotych, a przedszkolaki do nowej placówki mają wejść w 2018 roku.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.