PWSZ w Nysie otworzy filię w Brzegu

Przyszli pielęgniarze i pielęgniarki będą mogli szkolić się w swoim zawodzie w Brzegu. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma w planach otworzenie swojej filii. Pierwsze kroki zostały już podjęte.

W Brzeskim Centrum Medycznym brakuje nawet 25 pielęgniarek i pielęgniarzy. Takie informacje podczas dzisiejszej konferencji prasowej podał dyrektor szpitala Krzysztof Konik. Aby uzupełnić skład personelu medycznego i tym samym dać pracę mieszkańcom w Brzegu powstanie filia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z kierunkiem pielęgniarstwo.

– wyjaśnia starosta powiatu brzeskiego, Maciej Stefański. W brzeskiej filii znajdzie się miejsce dla 40 studentów. Zadaniem starostwa jest m.in. stworzenie miejsca, w którym w przyszłości zostanie zlokalizowany oddział. Jak dodaje włodarz powiatu, akademik dla studentów już jest gotowy.

– mówi dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego, Krzysztof Konik. To właśnie w szpitalu prowadzone będą zajęcia praktyczne. Teorii studenci będą się uczyć w Nysie.

– dodaje rektor PWSZ w Nysie, Przemysław Malinowski. W następnych latach nyska uczelnia będzie także myśleć o otwarciu kolejnych kierunków w Brzegu. W planach jest szkolenie studentów z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji oraz informatyki. Wszystko po to, by mogli znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach, których w powiecie brzeskim nie brakuje.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.