Oni są zwolnieni z teorii – Żyją z naturą

Platforma „Zwolnieni z Teorii” pozwala młodym ludziom zrobić coś więcej, nauczyć się czegoś nowego i zachęcić do tego innych. Młodzież z Nysy postawiła na naturę. 

Dostali możliwości, aby stworzyć coś nowatorskiego. Postanowili wykorzystać szanse na 100 % i już od kilku miesięcy pracują nad swoim projektem. „Żyjmy z naturą”, bo tak nazywa się pomysł uczniów nyskiego „Rolnika”, ma zmienić  nasze otoczenie na bardziej ekologiczne, czyli zdrowsze.

Zwolnieni z Teorii to platforma stworzona przez polski edukacyjny startup społeczny Social Wolves i pierwsza praktyczna olimpiada, która polega na zdobywaniu praktyki w prowadzeniu projektów społecznych. Na najlepszych czekają międzynarodowe certyfikaty. Praca zespołowa zakłada rywalizację z innymi zespołami z całej Polski, zdobywanie punktów, odznak i certyfikatów za poszczególne osiągnięcia. – pisze młodzież.

W ramach akcji młodzież zorganizowała piknik. Podczas wydarzenia zainteresowani poprzez gry i doświadczenia mogli dowiedzieć się jakie są główne problemy zanieczyszczeń oraz degradacji środowiska przyrodniczego. Jednak jak zaznacza młodzież – jest nadzieja! Każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska.

Dotychczas uczniowie przeprowadzili prelekcje i warsztaty dla uczniów w Szkole Podstawowej w Białej Nyskiej, a także przygotowali kilka filmów o tematyce ekologicznej. W kwietniu przeprowadzili ankietę w ZSiPO wśród około 500 uczniów. To jednak nie koniec projektu. Co jeszcze w planach ma młodzież? Sprawdźcie na ich stronie. Dodajmy, że to nie pierwszy projekt nyskiej młodzieży na platformie https://zwolnienizteorii.pl/

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.