O pięknie w architekturze na PWSZ

Naukowcy, architekci oraz urbaniści będą debatować na temat piękna w architekturze. Już w środę rozpoczyna się konferencja w PWSZ.

Konferencje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie mają poszerzać horyzonty studentów, a także zbierać opinie na dany temat specjalistów z różnych środowisk. Tym razem nowe inspiracje oraz wiedzę będą czerpać studenci z kierunku architektura. W środę rozpoczyna się I Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Techniczna pt.  Piękno w architekturze – tradycja i współczesność.

Specjaliści w tej dziedzinie będą rozmawiać na temat współczesnej oraz historycznej architektury, jej wartościach estetycznych, użytkowych, symbolicznych, technicznych, emocjonalnych i społecznych, a także teoretycznym i praktycznym rozumieniu piękna. Konferencja potrwa do czwartku w budynku PWSZ przy ulicy Obrońców Tobruku 5.

Konferencji towarzyszy wystawa prac prof. zw. dra hab. inż. arch. Adama Lisika, pt. W poszukiwaniu piękna i prawdy w architekturze. W środę około godziny 21.00 będzie można zobaczyć iluminacje zamku w Otmuchowie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.