Nyska PWSZ powołała Radę Uczelni

Ruszyły zmiany w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Senat powołał Radę Uczelni. W planach jest także zmiana regulaminu oraz statutu uczelni wyższej.

Zgodnie z najnowszą ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce wszystkie uczelnie muszą powołać Radę Uczelni. Jako jedna z pierwszych placówek, zrobiła to nyska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. W skład Rady wchodzą osoby, które będą podejmować najważniejsze decyzje. Na liście są przedstawiciele uczelni, przedsiębiorców oraz studentów.

Członkami Rady zostali prof. dr hab. n. med. Krystyn Sosada – przedstawiciel PWSZ w Nysie, dr hab. inż. Marek Kulisz, prof. PWSZ w Nysie – przedstawiciel PWSZ w Nysie, dr Monika Witt – przedstawiciel PWSZ w Nysie, mgr inż. Mieczysław Duraj – przedstawiciel Nyskiej Regionalnej Izby Gospodarczej, mgr inż. Łukasz Majcher – przedstawiciel Schattdecor Sp. z o. o. w Głuchołazach, lek. med. Marek Szymkowicz – przedstawiciel Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie, Dominika Michna – przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSZ w Nysie.

Rada zajmie się uchwaleniem regulaminu określającego tryb funkcjonowania Rady, zaopiniowaniem projektu nowego Statutu PWSZ w Nysie, wskazywaniem kandydatów na Rektora – po zaopiniowaniu przez Senat. Już w piątek członkowie wybiorą przewodniczącego Rady.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.