Nyska młodzież walczy ze stereotypami.

Uczniowie z nyskiego liceum chcą przegonić stereotypy i zachęcić mieszkańców do pozytywnego myślenia. Aby to zrobić dołączyli do platformy ,,Zwolnieni z Teorii” i zaczęli intensywnie działać.

To nie jest ich pierwszy projekt, za to do każdego podchodzą z ogromnym zaangażowaniem. Mowa o piątce uczniów: Zuzannie Gulowaty, Aleksandrze Chmiel, Kindze Nowak, Marcinie Czekaj oraz Filipie Szelągowskim, którzy w ubiegłym roku szkolnym dzięki platformie ,,Zwolnieni z teorii” przybliżali mieszkańcom regionu temat zdrowego i naturalnego życia. 

Teraz młodzież postanowiła rozprawić się ze stereotypami, które są w wielu Polakach. Dlaczego akurat postawili przed sobą takie zadanie?

Problem, którym się zajmujemy to stereotypy. Wybraliśmy go nie dlatego, że chcemy zmienić każdy istniejący stereotyp lub całkiem go zlikwidować. Chcemy zmienić myślenie ludzi, tak aby nie oceniali innych, nie szufladkowali. – pisze Zuzanna Gulowaty 

W przyszłości inicjatorzy akcji chcą zorganizować wystawę fotograficzną oraz nagrać spot reklamowy. W ubiegłym roku uczniom udało się wygrać nagrodę Srebrnego Wilka. Czy tym razem będą mogli liczyć na Złotego Wilka? Trzymamy kciuki!

Link do projektu

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.